Sintija Kārkliņa: izveidotāja un autore
Jau skolā kopš pirmās klases esmu domājusi (nekoncentrējusies stundai un skatījusies ārā pa logu), kāpēc stundas nevarētu būt kā piedzīvojums, kurā ļauj izpausties radošajam garam. Tik daudz likumu un robežu, kas jāievēro, lai vēlāk šīs barjeras lauztu un uzzinātu, ka tomēr viss ir pavisam savādāk.
Brīvs fantāzijas lidojums man ir bijis pats svarīgākais, atbildot uz jautājumu – kāpēc?! Zināšanas ir tikai instruments, ar kurām Tu spēj lidot un darīt to, ko Tu patiešām vēlies.
Sāku apgūst mūziku jau no 4 gadu vecuma un agri sāku palīdzēt mammai individuālajās mūzikas stundās (no 12 gadu vecuma neoficiāli kļūstot par pedagogu), tomēr esmu vienmēr vēlējusies būt tikai kā radošs palīgs, jo ikviens spēj brīvi izpausties un radīt ko jaunu!
Mans stāsts mūzikā sākās bērnībā ar lūgumu, lai omīte man iemāca spēlēt klavieres. Tālāk notikumi attīstījās kā pa spirāli (ar neatlaidīgu mammas atbalstu):
Rīgas 6. vidusskola (ar mūzikas novirzienu);
Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola;
Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola;
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (pēc viena gada pārdomāju un dodos uz…);
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.
Apgūta sistēma ar fundamentāliem pamatiem, lai varu strādāt par pedagogu skolās, mūzikas skolās un interešu izglītībā (pedagoģisko darbu uzsāku 2011. gadā).
Par mīlestību, iedrošinājumu un palīdzību RADĪT man ir jāpateicas savam vīram Magnusam Kārkliņam, kas tagad arī aktīvi programmē mūsu jauno interaktīvo mācību vietni www.radot.lv
Iecere par savu pirmo grāmatu radās 2016. gadā un 2020. gadā tā beidzot realizējās! Paralēli veidoju mācību video un publicēju tos platformā YouTube (2019. gadā). 2021. gadā izdotas burtnīcas un laisti klajā arī digitāli mācību materiāli!
Joprojām mācos un apgūstu visdažādākās iemaņas – reibinoši fantastiska pieredze! Lai taptu “Radot mūziku” – esmu apguvusi programmas, kuras vēlos pieminēt, jo varbūt tās noder arī Tev – MuseScore (nošu raksts); GarageBand (mūzikas ierakstīšana); Adobe Premiere Pro (video); Adobe After Effects (vizuālie efekti); Adobe Illustrator (zīmēšana) u.c.
No sirds pateicos saviem lasītājiem un novēlu radošu garu mācību procesā!
Mēs mācāmies, lai radītu…
Magnuss Kārkliņš: IT
Pie datora sēžu jau no skolas laikiem. Dzīves taka aizsākās Lielvārdē, pēc 14 gadiem saprotot, ka lielpilsētā varētu būt interesantāk, tāpēc devos uz Rīgu. Pēc vidusskolas, nokļūstot Latvijas Universitātē, izdevās iegūt maģistra grādu datorzinātnēs.
Ar mūziku vienmēr esmu bijis uz “jūs”, līdz satiku savu sievu Sintiju - tagad ir nedaudz labāk.
Cenšos programmēt iespaidīgas lietas, ko “Radot mūziku” komanda izdomā. Bieži tās ir tik apjomīgas un grandiozas, ka atliek vien nopūsties, doties pie datora un kaut kā izdomāt, kā to realizēt.
Ticu, ka, lai jauno paaudzi piesaistītu mūzikai, nepieciešamas jaunas tehnoloģijas. Tādēļ arī savu laiku veltu tam, lai padarītu mūzikas apguvi saistošāku tehnoloģiju ieskautajiem jauniešiem.
Elīna Selga: redaktore
Mans muzikālās izglītības ceļš aizsācies Alūksnes Mūzikas skolas klavieru klasē. Pēcāk mācības turpināju Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) mūzikas teorijas nodaļā, jo vairāk par klavierspēli vilināja mūzikas vēstures un teorijas pasaule, kā izpētē lietā likt absolūto dzirdi. Tālāk likumsakarīgi ceļš veda uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA), kur secīgi iegūts bakalaura un maģistra grādu muzikoloģijā.
Paralēli studijām aizsāku un ilgstoši turpināju pedagoģisko darbu JMRMV, pasniedzot mūzikas teorētiskos priekšmetus. Līdztekus arī lektora darbs JVLMA solfedžo un mūzikas teorijas disciplīnās, strādājot ar ‘dziedošajām specialitātēm’ – topošajiem kordiriģentiem, vokālistiem un mūzikas skolotājiem, kā arī Skaņu režijas programmas studentiem.
Darba pieredze vijusies cauri arī ne-pedagoģijas nozarei. Gūts vērtīgs ieskats arī semināru organizēšanas un biroja darba procesos personālas atlases uzņēmumā, nodaļas vadīšanas izaicinājumos JVLMA Studiju daļā, kā arī eksperta darbā Latvijas Mūzikas informācijas centrā. Katras darbavietas specifika devusi brīnišķīgas iespējas izmēģināt roku dažādās nozarēs un nodarbēs, apgūt dažādas tehnoloģijas, kā arī iepazīt un sadarboties ar interesantiem cilvēkiem...
Bagātīgu pienesumu radošajā pieredzē devusi muzicēšana Rīgas kamerkorī “Ave Sol” un citos kolektīvos, kā arī aranžiju un oriģināldarbu radīšana koriem un ansambļiem.
“Radot mūziku” manā dzīvē ienāca 2020 gadā, iesaistoties grāmatas rediģēšanas darbā. Sadarbība likumsakarīgi turpinājās arī pie darba burtnīcas izstrādes un nu vainagojusies ar pastāvīgu līdzdarbošanos teju visos “Radot mūziku” procesos.
Esmu 4. klases skolnieces mamma. Ļoti priecājos par viņas radošo un izzinošo garu ikdienā un mācībās, kā arī par to, ka viņa ļoti labprāt iesaistās “Radot mūziku” ideju un materiālu testēšanā!